درباره ما
 

 خشت و خورشید، سایتی است تخصصی در زمینه مطالعه، شناخت، معرفی، حفاظت و مرمت  بناها و بافت های تاريخی و میراث و ثروت های فرهنگی.

خشت و خورشید می کوشد با گردآوری مطالب مرتبط در زمینه های تاریخ، ایرانشناسی،اسطوره شناسی، نظریه مرمت،  فن آوری و تکنولوژی حفاظت، آسیب شناسی بناهای تاریخی  و سایر موارد مشابه، فضایی باشد برای علاقه مندان میراث و ثروت های فرهنگی.

خشت و خورشید از تمام علاقه مندان دعوت می کند با ارسال مطالب، تحقیقات، مقالات، تصاویر و اسناد خود به پربار تر شدن این فضا یاری رسانند.

سایت خشت خورشید وابسته به شرکت مطالعه و مرمت خشت و خورشید است. این شرکت یکی از اولین شرکت های تخصصی در زمینه مرمت و حفاظت از بناهای تاریخی در ایران است که در دهه هفتاد خورشیدی تاسیس شد و تاکنون پروژه های گوناگونی را در زمینه مطالعه، آسیب شناسی، مستند نگاری، طرح حفاظت و مرمت و اجرای عملیات مرمتی به انجام رسانده است.

مهمترين اصولي كه در امر مرمت مورد توجه قرار‌گرفته ، عبارت‌است از مخدوش نكردن چهره‌ي تاريخي بنا به طوري كه همواره سيماي گذشته‌ي آن قابل باز‌شناسي باشد.به همين منظور درتمام پروژه‌ها، زمان و دقت زيادي صرف بازشناسي و مطالعات تاريخي، وضع موجود، آسيب‌شناسي و… مي‌شود تا در هنگام طراحي با شناختي جامع بتوان از اثر تاريخي محافظت كرد.